+

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

+

Zesłanie Ducha Świętego

19 maja 2024

  1. Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy w Kościele Okres Wielkanocny. Dzisiaj za publiczne odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  2. Wczoraj dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 11 przyjęły Pierwszą Komunię Świętą. Dziś o godz. 11:00 oraz od jutra do piątku o godz. 18:00 dzieci będą przeżywały swój Biały Tydzień.
  3. Dzisiaj o godz. 16:00 Msza św. i nabożeństwo majowe przy krzyżu na Godowie.
  4. Dzisiaj o godz. 18:00 Msza św. i katecheza dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.
  5. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt i Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w naszym kościele będą sprawowane o godz.: 6:30, 9:30 i 18:00.
  6. W najbliższą sobotę Uroczystości Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej. O godz. 10:00 – dla szkół nr 9 i 11; o godz. 12:00 – dla szkoły nr 23.
  7. W piątek, 24 maja, swoje imieniny obchodzi s. Joanna Korzeniewska CR, przełożona Wspólnoty Sióstr Zmartwychwstanek. Msza św. w intencji s. Joanny zostanie odprawiona tego samego dnia o godz. 6:30. Solenizantkę polecajmy pamięci modlitewnej.
  8. W przyszłą niedzielę, o godz. 12:30 swoją Mszę św. prymicyjną odprawi ks. Paweł Strojewski SAC, który odbywał w naszej parafii praktykę diakońską. Ks. Paweł tego dnia będzie głosił także kazania.
  9. Dziękujemy za złożone dziś ofiary na tacę inwestycyjną przeznaczona na spłatę nowego oświetlenia w naszym kościele i kaplicy Świętej Rodziny. Wyrażamy wdzięczność za ofiary na figurę św. Józefa, które otrzymaliśmy w ubiegłym tygodniu w łącznej wysokości 800 zł.
  10. W ubiegły wtorek, Firma RDUCH rozpoczęła pierwszy z trzech etapów montażu nowego nagłośnienia. Zakończenie prac planowane jest na listopad tego roku.

Na czas świętowania niedzieli i na rozpoczynający się tydzień,
niech Pan Bóg nam błogosławi, a św. Józef darzy nas swoja opieką