+

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

+

XXX Niedziela Zwykła

29 października 2023

 1. Dzisiaj młodzież naszej parafii rozprowadza znicze przed kościołem, a 1 listopada przy głównej bramie cmentarza przy ul. Ofiar Firleja. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na katolicką formację dzieci i młodzieży.
 2. Jutro o godz. 6:30 Msza św. w 3. rocznicę śmierci ks. Mirosława Dragiela SAC.
 3. We wtorek o godz. 19:00 w małym kościele modlitwa z rozważaniami „Holy Wins”, co oznacza „Święty Zwycięża”. Redakcja parafialnej Gazetki zaprasza młodzież i dzieci na to spotkanie.
 4. W środę obchodzić będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. wg porządku niedzielnego. W Eucharystii możemy uczestniczyć także na cmentarzach. Pamiętajmy o obowiązku uczestnictwa we Mszy św. tego dnia.
 5. Przez cały listopad, codziennie o godz. 17:20, będziemy odmawiać różaniec, a o godz. 18:00 sprawować Mszę św. za zmarłych poleconych w wypominkach listopadowych. Wypominki listopadowe i roczne można dziś składać w holu przy zakrystii, a w tygodniu w kancelarii parafialnej.
 6. Przypominamy, że za pobożne nawiedzenie cmentarza w dniach 1-8 listopada i za odmówienie modlitwy za zmarłych, można uzyskać odpust zupełny, który można ofiarować wyłącznie za zmarłych.
 7. W czwartek przypada Dzień Zaduszny. Msze św. o godz. 6:30, 8:00, 9:30 i 18:00.
 8. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I czwartek o godz. 17:20 wypominki za zmarłych kapłanów i siostry zakonne. W I piątek spowiedź podczas porannych Mszy św. oraz od godziny 17:15. Spowiedź dla dzieci od godz. 16:15, o godz. 16:30 Msza św. dla nich. Do chorych kapłani udadzą się po porannych Mszach św. Adoracja w kaplicy Świętej Rodziny w godz. 8:30-21:00 zakończona indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
 9. W sobotę Nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca NMP o godz. 17:00, o godz. 17:20 różaniec i wypominki.
 10. W sobotę przypada dzień imienin ks. Karola Świostka SAC, który przebywa w pallotyńskim Domu Opieki we Wrzosowie. Pamiętajmy w modlitwach o naszym Solenizancie.
 11. W przyszłą niedzielę o godz. 14:00 Msza św. hospicyjna, a o godz. 17:00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.
 12. Za tydzień, 5 listopada, po każdej Mszy św., przed kościołem będą zbierane ofiary dla dwuletniej parafianki Zuzi Leśniewskiej. Zuzia urodziła się z wrodzonym niedorozwojem kości udowej, ma skróconą lewą kończynę dolną. Zbiórka jest prowadzona na pokrycie kosztów operacji i rehabilitacji oraz zakup niezbędnych ortez.

Na czas świętowania niedzieli i na rozpoczynający się tydzień, niech Pan Bóg nam błogosławi, a św. Józef darzy nas swoja opieką