+

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

+

XXVIII Niedziela Zwykła

15 października 2023

  1. Dzisiaj obchodzimy 23. Dzień Papieski pod hasłem „Święty Jan Paweł II. Cywilizacja życia”. Po każdej Mszy świętej można złożyć do puszek ofiary na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” pomagającą zdolnej ubogiej młodzieży
  2. Dziś na Mszę świętą o godz. 12.30 zapraszamy wszystkich rodziców, którzy doświadczyli śmierci swojego dziecka. Dnia 15 października obchodzimy w Kościele świętym Dzień Dziecka Utraconego.
  3. Dziś o godz. 18.00 Msza święta oraz dodatkowe spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.
  4. Jutro oraz we wtorek do godz. 16.30 za kaplicą Świętej Rodziny (koło kawiarenki) można składać zużyty sprzęt RTV i AGD (np. stare telewizory, komputery, pralki, lodówki). Specjalna firma odzyska z tego, co zostało przyniesione, cenne surowce. Dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na wsparcie misji.
  5. W każdą trzecią, a w tym miesiącu w czwartą niedzielę będzie zbierana w naszej parafii tzw. „taca inwestycyjna”, przeznaczona na projekty i remonty w naszym kościele. W najbliższym czasie planujemy wymianę całego oświetlenia w kościele. Nowe projektory światła pozwolą znacząco obniżyć koszty zużywanej energii. „Bóg zapłać” za składane ofiary. Najbliższa „taca inwestycyjna” już w przyszłą niedzielę.
  6. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy w Kościele Tydzień Misyjny. Po Mszy świętej o godz. 11.00 rozdanie nagród dla dzieci wrzucających kupony „Niedzieli z Owieczką”.
  7. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 Msza święta w intencji Księdza Proboszcza Rafała Czekalewskiego SAC z okazji jego imienin przypadających 24 października.
  8. Młodzież zapraszamy do udziału w Pallotyńskim Czuwaniu Młodych, które odbędzie się w sobotę, 28 października, w Częstochowie. Wyjazd o godz. 13:00. Koszt: 60 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii. Więcej informacji u ks. Marcina.
  9. Wypominki listopadowe i roczne przyjmujemy w kancelarii parafialnej. Karty do napisania wypominek są przy końcu kościoła i w korytarzu przy kancelarii.
  10. Ksiądz Krzysztof Freitag z Poznania, dziękuje za przekazane ofiary w wysokości 6 647,00 zł na Duszpasterstwo Akademickie z Poznania.

Na czas świętowania niedzieli i na rozpoczynający się tydzień, niechPan Bóg nam błogosławi, a św. Józef darzy nas swoja opieką