+

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

+

XXIX Niedziela Zwykła

22 października 2023

 1. Dzisiaj o godz. 12:30 Msza św. w intencji Księdza Proboszcza Rafała Czekalewskiego SAC z okazji jego imienin. Pamiętajmy o naszym Solenizancie także w naszych osobistych modlitwach.
 2. Dzisiaj w całym Kościele w Polsce prowadzone są badania niedzielnych praktyk religijnych, tzw. dominicantes i communicantes.
 3. Dzisiaj w Kościele Świętym rozpoczynamy Tydzień Misyjny pod hasłem: „Misje Sercem Kościoła”. W tym tygodniu, szczególnie modlitwę różańcową, ofiarujmy za misjonarzy na całym świecie.
 4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:00 rozdanie nagród dla dzieci wrzucających kupony „Niedzieli z Owieczką”.
 5. Młodzież zapraszamy do udziału w Pallotyńskim Czuwaniu Młodych, które odbędzie się w sobotę, 28 października, w Częstochowie. Wyjazd o godz. 13:00. Koszt: 60 zł. Zapisy do środy w zakrystii i kancelarii. Więcej informacji u ks. Marcina.
 6. W czwartek wspominamy bł. Celinę Borzęcką – Założycielkę Sióstr Zmartwychwstanek. Pamiętajmy w modlitwie o Siostrach pracujących w naszej parafii.
 7. W czwartek rozpocznie się w naszej parafii całodobowa Adoracja ku czci Serca Jezusowego. Będziemy błagać o potrzebne łaski dla Kościoła, naszej Ojczyzny, o jedność Polaków i o pokój dla świata. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w modlitwę, szczególnie w godzinach nocnych. O godz. 19:00 będzie Adoracja dla mężczyzn, a o północy Msza św. Szczegółowy program jest w gablocie, internecie i w przedsionku kaplicy Świętej Rodziny.
 8. Za tydzień młodzież z naszej parafii będzie rozprowadzała przed kościołem znicze. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na katolicką formację dzieci i młodzieży. Znicze będą także rozprowadzane 1 listopada przy głównej bramie cmentarza przy ul. Ofiar Firleja.
 9. Przez cały listopad, codziennie o godz. 17:20, będziemy odmawiać różaniec, a o godz. 18:00 sprawować Mszę św. za zmarłych poleconych w wypominkach listopadowych. Ponadto, za tych zmarłych przez cały listopad w naszych pallotyńskich kościołach będą codziennie sprawowane 24 Msze św. Wypominki listopadowe i roczne można składać w zakrystii i kancelarii, a w przyszłą niedzielę będziemy je przyjmowali w holu przy zakrystii.
 10. W ubiegłą niedzielę za fundusz „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zebraliśmy 3800 zł. Serdecznie dziękujemy.
 11. Dziękujemy za ofiary złożone na dzisiejszą tacę inwestycyjną przeznaczoną na montaż nowego oświetlenia w naszym kościele. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

Na czas świętowania niedzieli i na rozpoczynający się tydzień, niech Pan Bóg nam błogosławi, a św. Józef darzy nas swoja opieką