+

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

+

VI Niedziela Wielkanocna

5 maja 2024

 1. Wczoraj dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 9 przyjęły Pierwszą Komunię Świętą. Dziś o godz. 11:00, a od jutra do piątku o godz. 18:00, dzieci będą przeżywały swój Biały Tydzień.
 2. Dziś o godz. 14:00 Msza św. hospicyjna, o godz. 17:00 zmiana tajemnic różańcowych dla Wspólnoty Żywego Różańca. O godz. 17:15 różaniec połączony z Nabożeństwem majowym.
 3. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17:20. W środę – w ramach Nowenny do św. Józefa, która zaczyna się o godz. 17:00.
 4. Jutro I poniedziałek miesiąca. O godz. 17:00 różaniec i Nabożeństwo majowe w intencji zmarłych poleconych w wypominkach rocznych.
 5. W piątek podczas Nabożeństwa majowego rozpoczniemy Nowennę do Ducha Świętego.
 6. W piątek na godz. 19:00 zapraszamy do kaplicy Świętej Rodziny na modlitwę uwielbienia „Wieczór Chwały”.
 7. W najbliższą sobotę o godz. 11:00 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 23 przyjmą Pierwszą Komunię Świętą. W przyszłą niedzielę dzieci będą uczestniczyły w Nabożeństwie majowym i Mszy św. wieczornej.
 8. W przyszłą niedzielę o godz. 9:30 Msza św. w intencji kapłanów: Stanisława Barcikowskiego SAC i Andrzeja Jasińskiego SAC z okazji ich imienin.
 9. Zakończyliśmy II etap prac przy nowym oświetleniu w kościele, gdzie zostały zamontowane plafony pod chórem wraz z dekorem i projektory na figury, na chórze pojawiły się kinkiety, podświetlono piszczałki, nowe projektory są także w prezbiterium. Na przełomie maja i czerwca zostaną zamontowane kinkiety przy drodze krzyżowej i oświetlenie scen pasyjnych paskami ledowymi w ciepłej barwie, będzie także podświetlenie monstrancji. W kaplicy Świętej Rodziny wymieniono wszystkie żarówki w oświetleniu bocznym oraz zainstalowano nowe projektory w prezbiterium. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na ten cel.
 10. Dziękujemy Ruchowi Rodzin Nazaretańskich za złożoną ofiarę na figurę św. Józefa, Siostrom Zmartwychwstankom oraz anonimowym ofiarodawcom.
 11. Ks. Wojciech Świderski, przełożony pallotyńskiej Wspólnoty z Osady Jeziornej, przekazuje pozdrowienia i podziękowania za zebrane ofiary na utrzymanie ośrodka.

Na czas świętowania niedzieli i na rozpoczynający się tydzień,
niech Pan Bóg nam błogosławi, a św. Józef darzy nas swoja opieką