+

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

+

V Niedziela Wielkiego Postu

17 marca 2024

 1. Dziś i w przyszłą niedzielę młodzież rozprowadza przed kościołem palmy wielkanocne. Dochód przeznaczony jest na katolicką formację dzieci i młodzieży naszej Parafii.
 2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś i za tydzień o godz. 17:15. W czasie Nabożeństwa jest zbierana taca przeznaczona na wystrój Grobu Pańskiego w naszej świątyni.
 3. Nowenna do św. Józefa dziś podczas Gorzkich Żali, a jutro o godz. 17:30.
 4. Dziś o godz. 18:00 Msza św. i katecheza dla kandydatów do bierzmowania.
 5. Od jutra w kancelarii parafialnej można zgłaszać dzieci, które w Święta Wielkanocne przyjmą sakrament chrztu świętego.
 6. We wtorek Uroczystość św. Józefa, Patrona naszej parafii. Msze św. jak w dzień powszedni. Po Mszy św. o godz. 18:00 zostanie odśpiewany Akatyst ku czci św. Józefa. Na uroczystą Mszę św. odpustową pod przewodnictwem Księdza Biskupa Marka Solarczyka zapraszamy w sobotę o godz. 18:00.
 7. W najbliższy piątek, 22 marca, po Mszach św. porannych kapłani odwiedzą chorych w ich domach. Prosimy zgłaszać osoby chore w kancelarii do najbliższego czwartku.
 8. W piątek Nabożeństwa Drogi krzyżowej: dla dorosłych – o godz. 7:30 i 17:20, dla młodzieży – o godz. 19:00, dla dzieci – o godz. 16:35.
 9. W najbliższą sobotę Msze św. o godz. 6:30, 7:00, 9:30 i 18:00.
 10. Za tydzień Niedziela Palmowa. Mszę św. o godz. 11:00 rozpoczniemy przed kościołem poświęceniem palm. Msza św. o godz. 12:30 rozpocznie się na tyłach kościoła. Tam będzie poświęcenie palm, a następnie uroczysta procesja do świątyni.
 11. W przyszłą niedzielę wolontariusze Hospicjum Królowej Apostołów będą sprzedawali ozdoby wielkanocne oraz zbierali ofiary na budowę Domu Hospicyjnego w Sołtykowie.
 12. Młodzież zapraszamy na Pallotyńskie Czuwanie Maturzystów, które odbędzie się w sobotę, 23 marca, na Jasnej Górze i w Dolinie Miłosierdzia. Zapraszamy do udziału szczególnie młodzież maturalną, ale również wszystkich młodych. Koszt: 50 zł. Więcej informacji u ks. Marcina.
 13. Od jutra do piątku wszystkie Msze św., nabożeństwa i pogrzeby będą sprawowane w kaplicy Świętej Rodziny, z racji instalowania nowego oświetlenia w naszym kościele. Wyjątkiem będzie sprawowana Msza św. w uroczystość św. Józefa, we wtorek, o godz. 18:00.

Na czas świętowania niedzieli i na rozpoczynający się tydzień,
niech Pan Bóg nam błogosławi, a św. Józef darzy nas swoja opieką