+

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

+

Trójcy Świętej

26 maja 2024

 1. Dzisiaj o godz. 12:30 Mszę św. prymicyjną odprawi ks. Paweł Strojewski SAC, który odbywał w naszej Parafii praktykę diakońską. Dziękujemy też Księdzu Neoprezbiterowi za głoszone dziś Słowo Boże.
 2. Zapraszamy na ostatnie Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17:20. W piątek Nabożeństwo majowe po Mszy św. wieczornej.
 3. Jutro o godz. 17:00 przed kościołem próba sypania kwiatków przed Uroczystością Bożego Ciała. Serdecznie zapraszamy wszystkie dziewczynki.
 4. W czwartek, 30 maja, przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Tego dnia kazania głosić będzie i centralnej Mszy św. przewodniczyć ks. Mariusz Małkiewicz SAC, Ekonom Warszawskiej Prowincji Pallotynów. Msze św. będą sprawowane o godz. 6:30, 8:00, 9:30, po Procesji i o godz. 18:00. Po Mszy św. o godz. 9:30 wyruszy Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. Po Procesji zostanie odprawiona w kościele Msza św. Zwracamy się z prośbą o udekorowanie domów i okien w mieszkaniach. Zapraszamy dzieci, by w strojach komunijnych uczestniczyły w Procesji Bożego Ciała i podczas Oktawy. Przez całą Oktawę Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej będzie Procesja Eucharystyczna wokół kościoła połączona z Nabożeństwem czerwcowym (w piątek – z Nabożeństwem majowym). Osoby chętne do pomocy przy budowie ołtarzy zapraszamy na spotkanie na plebanii z Księdzem Proboszczem, jutro po wieczornej Mszy św.

  Trasa Procesji od tego roku będzie przebiegała następująco:
  Po wyjściu z kościoła skręcimy w lewo i wejdziemy w ul. Jana Pawła II, po czym dojdziemy do skrzyżowania ul. Jana Pawła II i ul. Pallotyńskiej, tam na tzw. górce (nasyp ziemi) będzie ustawiony Pierwszy Ołtarz. Następnie ruszymy ul. Pallotyńską w kierunku torów, zjazdem skręcając w prawo udamy się na ul. Czarną (przy torach) tam znajdować się będzie Drugi Ołtarz przy przydrożnym krzyżu. Dalej udamy się ul. Czarną w kierunku skrzyżowania z ul. Młodzianowską, po czym idąc ul. Młodzianowską dojdziemy do skrzyżowania z ul. Wiejską (u zbiegu z ul. Orzechową) tam przy figurze Matki Bożej będzie Trzeci Ołtarz. Następnie ruszymy ul. Młodzianowską w kierunku kościoła i przy kościele na schodach przy wejściu głównym będzie usytuowany Czwarty Ołtarz.

 5. W piątek, 31 maja, po porannych Mszach św.  Ksiądz Proboszcz odwiedzi chorych przy ul. Gagarina. Zmiana terminu wizyty pierwszopiątkowej z 7 czerwca na 31 maja, podyktowana jest udziałem Księdza Proboszcza w pielgrzymce do Medjugorie w dnia 3-10 czerwca.
 6. W I sobotę miesiąca, 1 czerwca, o godz. 17:00 Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 14:00 Msza św. hospicyjna, a o godz. 17:00 w kaplicy Świętej Rodziny zmiana tajemnic dla Wspólnoty Żywego Różańca. O godz. 17:20 zapraszamy wszystkich na różaniec.
 8. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. Skauci Europy działający przy naszej parafii będą rozprowadzać ciasto. Dochód z tej akcji jest przeznaczony na letni obóz Gromady Wilczków.
 9. Szkoła Podstawowa nr 9 zaprasza dzieci w wieku 6-11 lat na półkolonie w dniach 24-28 czerwca oraz 1-5 lipca. W programie: kino letnie; Królewskie Źródła; wycieczki do Czerska, Iłży i Dobieszyna; bal; udział w turnieju rycerskim i inne atrakcje. Koszt: 400 zł (w cenie zapewnione są 3 posiłki dziennie). Zapisy pod numerem telefonu, który jest w gablocie, lub osobiście w sekretariacie szkoły (tel. +48 366 41 30 w godz. 7:30-16:00).

Na czas świętowania niedzieli i na rozpoczynający się tydzień,
niech Pan Bóg nam błogosławi, a św. Józef darzy nas swoja opieką