+

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

+

IX Niedziela Zwykła

2 czerwca 2024

 1. Dzisiaj po każdej Mszy św. przed kościołem Skauci Europy działający przy naszej parafii rozprowadzają słodkie smakołyki. Dochód z tej akcji jest przeznaczony na letni obóz Gromady Wilczków.
 2. Dzisiaj o godz. 14:00 Msza św. hospicyjna, a o godz. 17:00 w kaplicy Świętej Rodziny zmiana tajemnic dla Wspólnoty Żywego Różańca. O godz. 17:20 w kościele rozpocznie się różaniec.
 3. Trwamy w Oktawie Bożego Ciała. Nabożeństwa czerwcowe dzisiaj i do czwartku podczas Procesji po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy, szczególnie dzieci, do udziału w Procesjach. W czwartek – na zakończenie Oktawy Bożego Ciała – poświęcimy wianki oraz udzielimy specjalnego błogosławieństwa dzieciom.
 4. Jutro I poniedziałek miesiąca. O godz. 17:20 wypominki roczne i różaniec za zmarłych.
 5. We wtorek przypada uroczystość 24. rocznicy Poświęcenia naszego Kościoła.
 6. W I czwartek miesiąca procesję i Nabożeństwo czerwcowe ofiarujmy w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych.
 7. W I piątek miesiąca przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. tego dnia o godz. 6:30, 9:30, 15:00 i 18:00. Do chorych kapłani udadzą się od godz. 10:30. Spowiedź pierwszopiątkowa – podczas każdej Mszy św. Adoracja w kaplicy Świętej Rodziny w godz. 7:30-21:00 zakończona indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Tego dnia z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8. Od piątku Nabożeństwa czerwcowe o godz. 17:20.
 9. W przyszłą niedzielę po Mszach św. pielgrzymi naszej parafialnej Grupy „Biała 11” będą zbierali ofiary do puszek na potrzeby pieszej pielgrzymki do Częstochowy, która wyruszy 6 sierpnia. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy wszystkich, nie tylko pielgrzymów, na pielgrzymkowe grillowanie do kawiarenki.
 10. Jutro, o 01:00 w nocy, rozpocznie się autokarowa pielgrzymka do Medjugorie.
 11. Dziękujemy za złożone tydzień temu ofiary na spłatę nowego oświetlenia w naszym kościele i kaplicy Świętej Rodziny oraz na figurę św. Józefa.

Na czas świętowania niedzieli i na rozpoczynający się tydzień,
niech Pan Bóg nam błogosławi, a św. Józef darzy nas swoja opieką