+

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

+

IV Niedziela Zwykła

28 stycznia 2024

  1. Dzisiaj w naszej parafii obchodzimy uroczystość św. Wincentego Pallottiego, założyciela Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego, którego częścią są księża i bracia pallotyni, siostry pallotynki i osoby świeckie. Z tej racji gościmy w parafii ks. Łukasza Gąsiorowskiego SAC z Warszawy – przełożonego pallotyńskiej wspólnoty z Warszawy, sekretarza naszego Zarządu Prowincjalnego
    i dziękujemy za głoszone Słowo Boże i umocnienie nas w pallotyńskim charyzmacie.
  2. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I czwartek nabożeństwo o nowe powołania kapłańskie i zakonne o godz. 17:20.
  3. W I piątek, 2 lutego, obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego i Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. z poświęceniem gromnic w naszym kościele o godz. 6:30, 8:00, 9:30, 16:30 (dla dzieci) i 18:00. Nie będzie jeszcze Mszy św. o godz. 15:00. Spowiedź podczas każdej Mszy św. oraz od godz. 16:15 (dla dzieci) i od godz. 17.30. Adoracja w kaplicy Świętej Rodziny w godz. 10:30-21.00 zakończona indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Taca zbierana tego dnia jest przeznaczona na potrzeby zakonów klauzurowych. O godz. 18:00 osoby konsekrowane, czyli siostry zmartwychwstanki i księża pallotyni, odnowią swoje śluby i przyrzeczenia. Do chorych kapłani udadzą się wyjątkowo w I sobotę miesiąca po porannych Mszach św. W piątek obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. W I sobotę miesiąca przypada wspomnienie św. Błażeja, patrona chroniącego od chorób gardła. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo świecami św. Błażeja. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich, którzy pracują swoim głosem, szczególnie nauczycieli. O godz. 17:00 Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
  5. W każdą środę o godz. 17:00 odprawiamy nabożeństwo do św. Józefa i Mszę św. zbiorową za osoby żyjące i zmarłe.
  6. W przyszłą niedzielę o godz. 14:00 Msza św. hospicyjna, a o godz. 17:00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.
  7. W ubiegłą niedzielę na „tacę inwestycyjną” przeznaczoną na wymianę oświetlenia w naszym kościele i kaplicy Świętej Rodzinę zebraliśmy 17 330 zł, a na konto parafialne na ten cel wpłynęła łączna kwota 1 800 zł. Składamy wyrazy wdzięczności za każdą ofiarę.
  8. Przychodnia Zdrowia „Ustronie” przy ul. Wyścigowej 12 w Radomiu zaprasza do wzięcia udziału w akcji badań profilaktycznych i przesiewowych. Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach w gablocie przed kościołem.

Na czas świętowania niedzieli i na rozpoczynający się tydzień,
niech Pan Bóg nam błogosławi, a św. Józef darzy nas swoja opieką