+

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

+

IV Niedziela Wielkiego Postu

10 marca 2024

 1. Rozpoczynamy dziś w naszej parafii rekolekcje wielkopostne dla dorosłych. Będą to rekolekcje o rodzinie. Serdecznie witamy w naszej parafialnej Wspólnocie ks. dr. Jacka Kotowskiego – Diecezjalnego Duszpasterza Rodzin i sekretarza Biskupa Diecezji Łomżyńskiej. Dziś o godz. 12:30 zostaną uroczyście wprowadzone do naszego kościoła relikwie Błogosławionej Rodziny Ulmów. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi jutro, we wtorek i w środę o godz.: 6.30, 9:30 i 18:00. Spowiedź rekolekcyjna we wtorek od godz. 8:30 do 9:30, przerwa i od 10:00 do 10:30 i od godz. 17.00 do 18:00, przerwa i od 18:30 do 19.00. Ofiary składane na tacę w środę zostaną przeznaczone na dzieła ewangelizacji rodzin podejmowane w Diecezji Łomżyńskiej.
 2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17:15. W czasie Nabożeństwa zbierana jest taca przeznaczona na wystrój Grobu Pańskiego w naszej świątyni.
 3. Dziś podczas Gorzkich Żali rozpoczniemy nowennę do św. Józefa przed uroczystością Patrona naszej Parafii. W tygodniu nowenna o godz. 17:30, w środę – podczas Nabożeństwa o godz. 17:00, a w piątek – po Mszy św. wieczornej.
 4. W środę o godz. 9:00 różaniec z racji dnia fatimskiego. Po Mszy św. rekolekcyjnej o godz. 9:30 Adoracja i modlitwy do Matki Bożej.
 5. W piątek Droga krzyżowa dla dorosłych o godz. 7:30 i 17:20, dla dzieci – o godz. 16:35. Młodzież i wszystkich Parafian zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej, które rozpocznie się w piątek po Mszy św. wieczornej i nowennie do św. Józefa.  Zostało ono przygotowane przez naszych Parafian.
 6. W sobotę zapraszamy na godz. 19:00 do naszego kościoła na „Wieczór Chwały”.
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 18:00 Msza św. i katecheza dla kandydatów do bierzmowania.
 8. W przyszłą niedzielę „taca inwestycyjna” przeznaczona w wymianę oświetlenia w naszym kościele i kaplicy Świętej Rodziny.
 9. Przez dwie najbliższe niedziele nasza młodzież będzie rozprowadzała przed kościołem palmy. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na katolicką formację dzieci i młodzieży gromadzących się we Wspólnotach przy naszej Parafii.
 10. Młodzież zapraszamy na Pallotyńskie Czuwanie Maturzystów, które odbędzie się w sobotę 23 marca, na Jasnej Górze i w Dolinie Miłosierdzia. Zapraszamy do udziału szczególnie młodzież maturalną, ale również wszystkich młodych. Koszt: 50 zł. Więcej informacji u ks. Marcina.
 11. Jeszcze dziś do kosza z tyłu kościoła można składać nowe kredki, farby, bloki rysunkowe, ozdoby plastyczne dla uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka. „Bóg zapłać” za wszystkie złożone dary.
 12. Dziękuję Wspólnocie Żywego Różańca za złożoną ofiarę w wysokości 1000 zł na pokrycie kosztów renowacji tabernakulum.
 13. W ubiegłym tygodniu na konto parafialne na nowe oświetlenie wpłynęła łączna kwota 400 zł. Składamy wyrazy wdzięczności za każdą ofiarę.

Na czas świętowania niedzieli i na rozpoczynający się tydzień,
niech Pan Bóg nam błogosławi, a św. Józef darzy nas swoja opieką