+

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

+

IV Niedziela Adwentu

24 grudnia 2023

 1. Dziś, jutro i pojutrze nie będzie wieczornego nabożeństwa, a dziś nie będzie także Mszy św. o godz. 18:00.
 2. Dzisiaj wieczorem zasiądziemy do stołu wigilijnego w gronie rodzinnym. Zadbajmy o religijny klimat wieczerzy wigilijnej, o przeczytanie fragmentu Pisma Świętego z opisem narodzin Chrystusa, o wspólną modlitwę i śpiew kolęd, wolne miejsce przy stole. W naszej Gazetce jest umieszczona propozycja przebiegu wigilijnej wieczerzy. W jutrzejszym numerze pojawi się wywiad z Księdzem Proboszczem.
 3. W Boże Narodzenie Msza św. tzw. Pasterka rozpocznie się o godz. 24:00, której przewodniczyć będzie i słowo Boże wygłosi Ksiądz Wiceprowincjał Grzegorz Kurp SAC. Także jutro Ksiądz Wiceprowincjał będzie naszym kaznodzieją. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.
 4. Jutro nie będzie Mszy św. o godz. 6:30, pozostałe Msze św. jak w każdą niedzielę.
 5. We wtorek Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. jak w każdą niedzielę. Taca tego dnia jest przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 6. W środę, 27 grudnia, rozpoczynamy wizytę duszpasterską w naszej parafii. To czas modlitwy, rozmów i błogosławieństwa domów na Nowy 2024 Rok. Podczas kolędy w każdym mieszkaniu na stole powinien być: krzyż, Pismo Święte, woda święcona, kropidło oraz zeszyty lub ćwiczeniówki do katechezy dzieci i młodzieży.
  Podczas kolędy nie będzie w piątki Mszy św. o godz. 15:00 i popołudniowej adoracji.
 7. W przyszłą niedzielę w księgarni (do godz. 12:00), w zakrystii, a w tygodniu w kancelarii parafialnej, będzie można nabyć kredę i kadzidło, które przynosimy 6 stycznia do poświęcenia. Składane przy tej okazji ofiary są przeznaczone na potrzeby młodzieżowej Scholi Pallottiego.
 8. W przyszłą niedzielę o godz. 17:20 Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne za rok 2023. Za publiczne odmówienie tego dnia hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 9. Od nowego roku, w każdą środę o godz. 17:00 będzie w naszym kościele nabożeństwo do św. Józefa, a o godz. 18:00 Msza św. w intencjach zbiorowych za osoby żyjące i zmarłe. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 10. Poświęcone opłatki wigilijne można nabywać w zakrystii. Przy żłóbku można wziąć domu także Betlejemskie Światło Pokoju, które harcerze przynieśli do naszego miasta z Groty Narodzenia z Ziemi Świętej.
 11. Wolontariusze Hospicjum Królowej Apostołów dziękują za wsparcie ich samarytańskiego dzieła. W ubiegłą niedzielę na ten cel zebrali do puszek kwotę 6 700 zł.
 12. W ubiegłą niedzielę na „tacę inwestycyjną” przeznaczoną na wymianę oświetlenia w naszym kościele i kaplicy Świętej Rodzinę zebraliśmy 18 450 zł, a na konto parafialne na ten cel wpłynęła łączna kwota 600 zł. Składamy wyrazy wdzięczności za każdą ofiarę.

PROGRAM KOLĘDY
Środa, 27 grudnia
od 9:30: ul. Godowska i ul. Czarna nr 65/67/5; 73; 75; 79 (ZEORK)
ul. Spacerowa i ul. Wilczyńskiego
ul. Krynicka, ul. Ciborowska i ul. Drzymały
od 15:00: ul. Świętokrzyska 15 (I klatka)

Czwartek, 28 grudnia
od 9:30: ul. Rolnicza, ul. Opolska, ul. Radostowska, ul. Wydmowa
od 15:00: ul. Świętokrzyska 15 (II klatka)

Piątek, 29 grudnia
od 9:30: ul. Towarzyska i ul. Czarna nr 65/67 i 65/67 A, B, D
ul. Góralska
ul. Lotna, ul. Zakopiańska
ul. Bartnicza, ul. Otwarta
ul. Sierpowa
od 15:00: ul. Świętokrzyska 15 (III klatka)

Sobota, 30 grudnia
od 9:30: ul. Wiejska (domki)
ul. Ptasia, ul. Jodłowa, ul. Wierzbowa, ul. Brzozowa, ul. Leśna
ul. Czarna, ul. Chemiczna, ul. Głucha i ul. Czarna (nr 39; 47; 49; 51)

Wtorek, 2 stycznia
od 15:00: ul. Gajowa (domki),
ul. Bukietowa i ul. Działkowa,
ul. Mariańskiego,
ul. Południowa (domki), ul. Eplera

Na czas świętowania niedzieli i na rozpoczynający się tydzień,
niech Pan Bóg nam błogosławi, a św. Józef darzy nas swoja opieką