+

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

+

III Niedziela Wielkiego Postu

3 marca 2024

 1. Dzisiaj o godz. 14:00 Msza św. hospicyjna, a o godz. 17:00 w kaplicy Świętej Rodziny konferencja i zmiana tajemnic dla Wspólnoty Żywego Różańca.
 2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś i w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17:15. W czasie Nabożeństwa jest zbierana taca przeznaczona na wystrój Grobu Pańskiego w naszej świątyni.
 3. Jutro I poniedziałek miesiąca i Uroczystość św. Kazimierza, patrona naszego miasta i naszej diecezji. O godz. 17:20 wypominki roczne i Msza św. za zmarłych.
 4. W I czwartek miesiąca, 7 marca, o godz. 17:20 nabożeństwo w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych.
 5. W piątek Nabożeństwa Drogi krzyżowej: dla dzieci o godz. 16:35; dla młodzieży o godz. 19:00; dla dorosłych o godz. 7:30 i 17:20.
 6. W piątek o godz. 19:00 zapraszamy do kaplicy Świętej Rodziny na modlitwę uwielbienia – „Wieczór Chwały”.
 7. W przyszłą niedzielę, 10 marca, rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne dla dorosłych, które poprowadzi ks. dr Jacek Kotowski – Diecezjalny Duszpasterz Rodzin i sekretarz Biskupa Diecezji Łomżyńskiej. Tego dnia w naszej parafii na stałe zagoszczą relikwie Błogosławionej Rodziny Ulmów.
 8. Dzieci prosimy, by w przyszłą niedzielę przyniosły do zakrystii pokolorowaną i podpisaną książeczkę, która była nagrodą „Niedzieli z Owieczką” 18 lutego.
 9. Nowe kredki, farby, bloki rysunkowe, ozdoby plastyczne dla uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka można składać do przyszłej niedzieli do kosza z tyłu kościoła.
 10. Zapraszamy do udziału w parafialnej pielgrzymce autokarowej do Medjugorie w dniach 3-10 czerwca. Zapisy w kancelarii parafialnej.
 11. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd w przyszłą niedzielę o godz. 12:00 na Misterium Męki Pańskiej do Seminarium w Ołtarzewie. Przy zapisie należy dokonać wpłaty w wysokości 45 zł. Więcej informacji u ks. Marcina. W programie wyjazdu nie ma Mszy św.
 12. Młodzieżowa Schola Pallottiego pilnie poszukuje osoby grającej na gitarze oraz osób chętnych do wspólnego śpiewania. Próby Scholi odbywają się w każdą sobotę o godz. 16:00.
 13. W ubiegłą niedzielę na jałmużnę wielkopostną przeznaczoną na Jadłodajnię Caritas Pallotyńska działającą przy nasze parafii zebraliśmy 12 468 zł, co pozwoli na prawidłowe jej funkcjonowanie przez najbliższy rok.
 14. Na konto parafialne i do kancelarii na nowe oświetlenie wpłynęła łączna kwota 750 zł. Składamy wyrazy wdzięczności za każdą ofiarę.
 15. Przychodnia Lekarska „Ustronie” przy ul. Wyścigowej w Radomiu zaprasza na odpłatne badania USG i DOPPLER, które odbędą się 11 marca br. (poniedziałek), od godz. 13:00. Szczegółowe informacje znaleźć można w gablocie parafialnej i w przychodni.

Na czas świętowania niedzieli i na rozpoczynający się tydzień,
niech Pan Bóg nam błogosławi, a św. Józef darzy nas swoja opieką