+

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

+

III Niedziela Adwentu

17 grudnia 2023

  1. Nowenna do Dzieciątka Jezus dziś o godz. 17:20, a w tygodniu – podczas Rorat o godz. 6.00. W przyszłą niedzielę Nowenna po Mszy św. o godz. 6:30.
  2. Dzisiaj o godz. 18:00 Msza św. i katecheza dla kandydatów do bierzmowania.
  3. Dzisiaj Skauci Europy rozprowadzają sianko na stół wigilijny. Dochód przeznaczony jest na potrzeby formacyjne dzieci i młodzieży naszej parafii.
  4. Wolontariusze Hospicjum Królowej Apostołów rozprowadzają dziś ozdoby świąteczne. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest budowę Domu hospicyjnego w Sołtykowie.
  5. Spowiedź przedświąteczna w naszym kościele w czwartek, piątek i sobotę od godz. 17:30.
  6. Zapraszamy na ostatnie Roraty: dorosłych i młodzież – od jutra do soboty o godz. 6:00, a dzieci do kaplicy Świętej Rodziny – od poniedziałku do czwartku o godz. 17:00.
  7. Zapisy chrztów na Święta Bożego Narodzenia są prowadzone tylko do najbliższego wtorku, pouczenie przed chrztami w środę o 18:40 w kancelarii parafialnej.
  8. Poświęcone opłatki wigilijne w naszej parafii można nabywać tylko w zakrystii i księgarni, a w tygodniu – w kancelarii.
  9. W przyszłą niedzielę, Czwartą Niedzielę Adwentu, Wigilia Bożego Narodzenia. Zgodnie z wielowiekową tradycją zachęcamy, by w tym dniu powstrzymać się od spożywania pokarmów mięsnych. W Wigilię nie będzie wieczornego Nabożeństwa i Mszy św. o godz. 18:00.
  10. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone dziś na „tacę inwestycyjną” przeznaczoną na wymianę oświetlenia w naszym kościele i kaplicy Świętej Rodziny. W ubiegłym tygodniu na konto parafialne na ten cel wpłynęła łączna kwota 2400 zł. Składamy wyrazy wdzięczności za każdą ofiarę.

Na czas świętowania niedzieli i na rozpoczynający się tydzień, niech Pan Bóg nam błogosławi,
a św. Józef pomoże nam dobrze przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia.