+

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

+

II Niedziela Wielkiego Postu

25 lutego 2024

 1. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17:15. W czasie nabożeństwa zbierana będzie taca przeznaczona na wystrój Grobu Pańskiego w naszej świątyni.
 2. Jutro rozpoczynamy w naszej parafii szkolne rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży, które poprowadzi ks. Krzysztof Freitag SAC, pallotyn z Poznania. W poniedziałek, wtorek i środę o godz. 8.00 w kościele są spotkania dla uczniów klas V-VIII oraz Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka. O godz. 9.30 – spotkania dla uczniów klas I-IV. „Plastyk” i „Hubal” mają swoje spotkania w szkołach. We wtorek będzie dzień spowiedzi dla uczniów szkół podstawowych i Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka, a dla uczniów „Hubala” i „Plastyka” w środę. Msza św. na zakończenie rekolekcji będzie sparowana w środę.
 3. Zapraszamy do udziału w parafialnej pielgrzymce autokarowej do Medjugorie w dniach 3-10 czerwca. Zapisy w kancelarii parafialnej.
 4. W wielkopostne piątki zapraszamy na Nabożeństwa Drogi krzyżowej: dla dzieci o godz. 16:35, dla dorosłych o godz. 7:30 i 17:20, dla młodzieży o godz. 19:00.
 5. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W I piątek spowiedź podczas porannych Mszy św. i od godz. 17:20. Spowiedź dla dzieci o godz. 16:15. Po Drodze krzyżowej dla dzieci będzie udzielona Komunia św. pierwszopiątkowa. Adoracja w kaplicy Świętej Rodziny od godz. 8:30 do 21:00 zakończona indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Do chorych kapłani udadzą się po porannych Mszach św.
 6. W I sobotę Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17:00.
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 14:00 Msza święta hospicyjna, a o godz. 17:00 w kaplicy Świętej Rodziny spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.
 8. Jak co roku, zapraszamy do włączenia się w zbiórkę przyborów szkolnych dla uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Radomiu. Od przyszłej niedzieli, przez tydzień, do kosza z tyłu kościoła będzie można wkładać nowe kredki, farby, bloki rysunkowe, ozdoby plastyczne itp. Za wszystkie dary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 9. W ubiegłą niedzielę na „tacę inwestycyjną” przeznaczoną na wymianę oświetlenia w naszym kościele i kaplicy Świętej Rodzinę zebraliśmy 18 150 zł, a na konto parafialne i do kancelarii na ten cel wpłynęła łączna kwota 650 zł. Składamy wyrazy wdzięczności za każdą ofiarę.
 10. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12:30 zakończenie kursu przedmałżeńskiego. Podczas Mszy św., która sprawowana będzie w intencji dobrych małżeństw, zostaną pobłogosławione pierścionki zaręczynowe uczestników kursu.
 11. Dziś są zbierane do puszek ofiary na utrzymanie jadłodajni dla ubogich prowadzonej przy naszej parafii.

Na czas świętowania niedzieli oraz Wielkiego Postu,
niech Pan Bóg nam błogosławi, a św. Józef darzy nas swoja opieką