+

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

+

II Niedziela Adwentu

10 grudnia 2023

 1. Dziś po Mszach św. o godz. 11:00 i 18:00 rozdanie nagród dla dzieci biorących udział w „Niedzieli z Owieczką”.
 2. Wyjątkowo od jutra do środy Msze św. w naszej parafii o godz. 6:00, 9:00 i 18:00.
 3. Zapraszamy na Roraty dla dorosłych i młodzieży od poniedziałku do soboty o godz. 6:00, natomiast na Roraty dla dzieci w kaplicy Świętej Rodziny od poniedziałku do piątku o godz. 17:00.
 4. W środę Nabożeństwo fatimskie dla osób chorych, starszych i samotnych. O godz. 8:30 różaniec i okazja do spowiedzi, a następnie Msza św. i Adoracja.
 5. W najbliższy piątek po porannych Mszach św. kapłani odwiedzą chorych w ich domach. Prosimy o zgłaszanie osób chorych w kancelarii do najbliższego czwartku.
 6. W sobotę, podczas Rorat o godz. 6:00 rozpoczniemy Nowennę do Dzieciątka Jezus. W przyszłą niedzielę Nowenna o godz. 17:20.
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 18:00 Msza św. i katecheza dla kandydatów do bierzmowania.
 8. W przyszłą niedzielę Skauci Europy będą rozprowadzać sianko na stół wigilijny. Dochód przeznaczony jest na potrzeby formacyjne dzieci i młodzieży naszej parafii, a u wolontariuszy Hospicjum Królowej Apostołów będzie nabyć ozdoby świąteczne.
 9. Poświęcone opłatki wigilijne można nabywać w naszej parafii tylko w zakrystii i księgarni, a w tygodniu w kancelarii. Są tam także do nabycia ostatnie świece wigilijne Caritas.
 10. Ksiądz Proboszcz w tygodniu, w godzinach pracy kancelarii parafialnej prowadzi zapisy na autokarową pielgrzymkę do Medjugorie, która odbędzie się w dniach 3-10 czerwca.
 11. W ubiegły piątek w kościele został zamontowany modelowy żyrandol, który nie jest ostateczną wersją. Żyrandol może być „z” albo „bez” elementów ażurowych. Połowa żyrandola jest zaopatrzona w żarówki barwy ciepłej, a druga połowa w żarówki barwy neutralnej. Decyzja o ostatecznej wersji żyrandola zapadnie do Bożego Narodzenia. Dziś już wiemy, że ostateczny żyrandol musi mieć oświetlenie dolne i mocniejsze żarówki.
 12. W przyszłą niedzielę będzie zbierana taca inwestycyjna na nowe oświetlenie do kościoła i kaplicy, a w ubiegłym tygodniu na konto parafialne na ten cel wpłynęła łączna kwota 1200 zł. Składamy wyrazy wdzięczności za każdą ofiarę.

Na czas świętowania niedzieli i przeżywania Adwentu, niech Pan Bóg nam błogosławi,
a św. Józef pomoże nam dobrze przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia.